Walczymy z globalnym kryzysem

- Zawsze byłem zainteresowany tym, aby cała Polska się rozwijała, a nie najpierw duże miasta, a potem mniejsze ośrodki. Musimy zrobić wszystko, by poziom cywilizacyjny i gospodarczy Polski był na równi z innymi. Gdyby totalna opozycja zwyciężyła, to zaproponowałaby atak na wszystko, co jest im przeciwne. W ciągu pierwszych 100 dni ew. ich rządów przeprowadzą represje - łamane będzie prawo, zagrożony będzie Kościół i demokracja – mówił Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowej Soli.

Jak zaświadczył, my byliśmy i jesteśmy za tym, aby być członkiem Unii Europejskiej.

- Ale to nie oznacza, że akceptujemy plan stworzenia z Unią Europejską jednego państwa. Wtedy takie państwa, jak Polska stracą swoją suwerenność. Droga pod niemiecki but jest nieszczęściem. Platforma Obywatelska jest formacją, dla której interes Polski nie ma żadnego znaczenia. Tusk realizował tylko i wyłącznie swoją karierę polityczną, chciał dużego awansu. Dla Polski z tego nic dobrego nie przyszło. Wydawało się, że Tusk pozostanie w Brukseli, ale niestety wrócił i poziom polityki w Polsce jest jeszcze niższy niż wcześniej. Jego metody uprawiania polityki nie poprawiają sytuacji w kraju. Jeżeli przystąpimy do projektu tworzenia z Unią Europejską jednego państwa, to nasz poziom rozwoju znacznie się obniży - teraz doganiamy Zachód. Tych obciążeń będzie więcej, bo już są pewne ograniczenia, jak ETS – dodał.

Stwierdził, że druga strona zapowiada, że po wygranych wyborach dostanie unijne pieniądze.

- Zapewniam, że jeżeli my wygramy, to te środki do nas trafią. Nasi przeciwnicy zasłaniają się hasłami o mowie nienawiści. Ale jeżeli nas spotyka atak, to nie jest to nic nadzwyczajnego. Widzimy duży atak na kulturę i szerzenie ideologii z zewnątrz - to jest także atak na cywilizację chrześcijańską. Musimy bronić naszej cywilizacji, bo propozycje Platformy Obywatelskiej oznaczają wojnę przeciw niej. My chcemy demokracji i prawa obywateli o decydowaniu o sobie - nie chcemy, żeby to stało się fikcją. Obecnie jedną z najważniejszych spraw jest sprawa bezpieczeństwa. Widzimy, co dzieje się na Ukrainie, jak Rosjanie atakują tam infrastrukturę krytyczną. Rosja uważa, że Ukraińców ma nie być, być może pewnego dnia powiedzą tak o Polakach. Gwarancją bezpieczeństwa jest siła naszej armii jest sojusz z USA. Musimy budować naszą siłę, bo będzie ona potrzebna do rozwoju kraju, do budowania naszej kultury. Musimy być poważnym państwem – poinformował.

Zaznaczył, iż obecnie walczymy ze skutkami inflacji.

- Nie chcemy głodnych dzieci i dużego bezrobocia, jak za czasów Balcerowicza. My obiecaliśmy Polakom, że te czasy nigdy już nie wrócą. Druga strona ma dużą przewagę w mediach. Dlatego ważna jest aktywności wszystkich członków i sympatyków partii, by przekonywać niezdecydowanych. Ważne jest również to, aby stworzyć Korpus Ochrony Wyborów. Apeluję do wszystkich Posłów, Senatorów i Pełnomocników okręgowych PiS o zgromadzenie ludzi do Korpusu Ochrony Wyborów. Druga strona zapowiada awantury podczas wyborów, by stworzyć wrażenie, że są one sfałszowane. Wielki wysiłek, który wszyscy muszą podjąć jest gwarancją naszego zwycięstwa. Mamy przeciwników wewnątrz i na zewnątrz. Potrafimy znacznie zwiększyć nasze poparcie w krótkim czasie, a dziś brakuje jeszcze kilka procent – oświadczył.


Lista aktualności