Unia Europejska potrzebuje reform

- Polski rząd szanuje suwerenną decyzję obywateli Wielkiej Brytanii - powiedziała Premier Beata Szydło na konferencji prasowej poświęcona odejściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Premier stwierdziła, że wynik referendum jest rezultatem kryzysów europejskich.

- Dzisiejszy dzień jest dniem refleksji nad tym, w którą stronę zmierza Unia Europejska i jakie ma podjąć decyzje, by budować swoją przyszłość. (…) Wynik referendum jest skutkiem kryzysów, które od dłuższego czasu mają miejsce w UE, które nie były rozwiązywane, lecz zamiatane pod dywan. Trzeba dziś wyciągnąć wnioski - oświadczyła.

- Europa potrzebuje rozsądnej polityki, która szanuje i bierze pod uwagę głos Europejczyków - dodała Szefowa Rządu.

Beata Szydło podkreśliła też, że priorytetem polskiego rządu będzie jak najkorzystniejsze ukształtowanie pozycji Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

- Dla polskiego rządu najważniejszą sprawą są losy Polaków, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Zrobimy wszystko, by przywileje, które uzyskali, jako prawa nabyte, pozostały. (…) Polska jest odpowiedzialnym członkiem Unii Europejskiej i odpowiedzialnym członkiem będzie. Celem polskiego rządu jest budowanie silnej Europy - mówiła Premier.

Lista aktualności