Słowo dane rolnikowi jest święte

Premier Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Senator PiS Maria Koc odbyli 29 lipca wizytę w gospodarstwie rolnym w Kózkach. Premier podkreślił, że obietnice, które Prawo i Sprawiedliwość złożyło rolnikom zostały zrealizowane.

- Dla nas słowo dane rolnikowi jest święte. Polski rolnik musi mieć warunki do gospodarowania co najmniej takie, jak na zachodzie. Obiecaliśmy wyrównanie dopłat do ha i od 1 stycznia 2023 r. będzie to zrealizowane dla wszystkich rolników do 30 ha - powiedział.

Wskazał, że programów dla rolników, które obiecał rząd są realizowane.

- Obiecaliśmy dopłatę do nawozów, żeby koszty dla rolników były niższe - ta dopłata jest zrealizowana. Realizujemy także szereg innych programów - między innymi ten, który ma służyć odbudowie trzody chlewnej, która przez lata była zaniedbana. Wicepremier Henryk Kowalczyk wypracował to wraz z rolnikami oraz program walki z ASF - poinformował.

Zapewnił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie wspierał polskich rolników i mimo trudnych czasów będzie stwarzał najlepsze warunki do konkurowania na unijnym rynku.

- Jeszcze nie wszystko zostało zrobione, mam tego świadomość. Podczas moich rozmów z rolnikami dyskutujemy o tych kwestiach. Mogę obiecać całym sercem, że zrobię wszystko, aby polski rolnik miał jak najlepsze warunki do konkurowania na rynku UE. Dziś jesteśmy tu po to, aby dać nadzieję polskiemu rolnikowi. Zrobimy wszystko, aby przez ten trudny czas pandemii i wojny na Ukrainie pomóc polskiemu rolnikowi tak, żeby na rynku europejskim nadal wygrywał tę trudną walkę - podkreślił.

Lista aktualności