Silna armia - bezpieczna Polska

- Zadaliśmy niedawno 10 pytań skierowanych do PO. Jedno z nich dotyczyło likwidacji jednostek wojskowych w Polsce. Była to bardzo poważna sprawa, a nie znamy odpowiedzi dlaczego tak się działo i co kierowało rządzącymi do podjęcia takich kroków - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Siedlcach.

Jak wspomniał, na wschodniej ścianie Polski szczególnie likwidowano jednostki wojskowe, a umacniano zachód kraju.

 - Ta anty-strategia prowadzona przez rząd PO-PSL była skrajną nieodpowiedzialnością. Rząd #PiS działa zupełnie odwrotnie – wzmacniamy wojsko polskie. Wyposażamy naszą armię w najnowocześniejszy światowy sprzęt. Nie ma silnego państwa bez silnej armii. Wiemy, że dzięki uszczelnieniu budżetu możemy modernizować nasze wojsko. Będziemy bronić każdego skrawka naszego kraju - zaznaczył.

Jak dodał, każdy skrawek polskiej ziemi jest i będzie broniony oraz bezpieczny.

- Całe terytorium Rzeczypospolitej, wzmocnienie naszej armii oraz budowanie sojuszu z NATO jest naszym priorytetem i nigdy od tego nie odstąpimy. W tym roku dokonamy bezprecedensowego wysiłku – przeznaczymy 4% PKB na polską armię i wzmocnienie wojska. To przełomowy moment szczególnie w tym trudnym czasie oraz trwającą wojną za naszą wschodnią granicą - poinformował.

- W czasie rządów koalicji PO-PSL zlikwidowano ponad 600 jednostek wojskowych. Usuwano jednostki, które były kluczowe dla obronności naszego kraju. W historycznych miejscach kraju wojsko upadało, a Polska była rozbrajana - oznajmił Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Powiedział, iż 2 2015 roku nastąpił przełom kiedy PiS objęło rządy.

- Zamówiliśmy system PATRIOT, najnowocześniejsze samoloty F35, czołgi ABRAMS i wiele nowoczesnej broni. Bezpieczeństwo jest warunkiem rozwoju naszego kraju. We wschodniej części naszego kraju organizowane są najmocniejsze jednostki wojskowe w naszym kraju. Zamawiamy broń nie tylko ze świata, ale wspieramy szczególnie PGZ w tym fabrykę z Radomia gdzie powstaje karabinek Grot - dodał.

Lista aktualności