Siła polskiego pieniądza

- Rodacy zawsze byli głosem do tworzenia programu przez PiS. Wpisaliśmy i wprowadziliśmy wiele programów, które okazały się bardzo potrzebne i trafne - szczególnie program 500Plus. Obniżenie wieku emerytalnego - było kolejnym krokiem, który wprowadziliśmy. Kiedy rządziło PO-PSL, wiek emerytalny podnoszono. Tak dbano o dobro obywateli. Teraz też widać co dzieje się we Francji kiedy chcą podnieść wiek emerytalny - mówił Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk podczas spotkania z mieszkańcami Radomia.

Jak dodał, w polityce ważna jest wiarygodność.

-  Do 2015 roku wiele rzeczy obiecywano. Kiedy poprzednicy byli u władzy, zapominali o obietnicach i nic nie realizowali ze swojego ogłaszanego programu. PiS działa zupełnie inaczej. Opozycja mówi, że wszystkie programy oraz działania robimy na kredyt zadłużając bardzo kraj. To mija się z prawdą! Uszczelniliśmy system podatkowy, dochody budżetowe znacząco wzrosły w rekordowym tempie - zaznaczył.

Jak oznajmił, za inflacje odpowiadają szczególnie czynniki zewnętrzne.

- Wywindowały one ceny na całym świecie. My potrafiliśmy na to zjawisko zareagować wprowadzając między innymi tarcze antyinflacjyjną. Mamy najniższy poziom bezrobocia. Pomimo trwającego kryzysu COVID oraz wojny za naszą granicą – Polska ciągle się rozwija. Nasza waluta jest także silna i nigdy nie pozwolimy, aby zniknęła z naszego kraju. Każdy kraj powinien posiadać własną walutę. Słowacja miała podobną gospodarkę jak Polska, a w 2009 roku przyjęła walutę euro. Po tych latach poziom zamożności jest niższy niż w momencie wejścia do strefy euro. Euro funkcjonuje już ponad 20 lat. Niemiecki instytut podał zyski i straty państw strefy euro. Niemcy i Holandia zarobiły na tym najwięcej. Włosi oraz Francja stracili bardzo dużo. Klasa średnia tam zanika - poinformował.

- Najbardziej Niemcom zależy, aby w Polsce wprowadzić euro. PO także bardzo to popiera i ciągle chce żeby w Polsce funkcjonowała ta obca nam waluta. My się na to nie zgodzimy! Wprowadziliśmy akcje informacyjną - zadając pytania do Tuska. Jego skandaliczne wypowiedzi oraz pogarda do Polaków jest widoczna z każdym jego wystąpieniem. Broni interesów niemieckich, a na Polsce mu nie zależy - powiedział Europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Oznajmił, że Donald Tusk jest hipokrytą.

- Neguje wszystkie nasze postulaty i wprowadzane zmiany - szczególnie wiek emerytalny. Sam jednak skorzystał z obecnego prawa i przeszedł na emeryturę w wieku 65 lat, wprowadzoną przez PiS. Na temat przekopu Mierzei Wiślanej także miał złe zdanie. Mówił, że nigdy to nie zostanie zrealizowane, tak samo mur na granicy z Białorusią. Ciągle się myli - bo my realizujemy kluczowe inwestycje! - zaznaczył.

Powiedział, iż Pan Tusk przegrywał wiele wyborów z kretesem.

- Nadchodzące wybory dla PO i Tuska będą takie same. My wygramy te wybory – jesteśmy dumni z pochodzenia i naszego narodu. Budujemy piękny i rozwijający się kraj. Przyszła pora, aby pokazać, iż czas Tuska ostatecznie w Polsce się skoczył. My chcemy służyć wszystkim Polakom. Nasza Ojczyzna jest najważniejsza. Nie idziemy drogą pogardy i nienawiści. Słuchamy rodaków bo - Przyszłość to Polska - poinformował.

Lista aktualności