Rząd PiS wspiera samorządy

- Dziś chcemy powiedzieć o inwestycjach dla Warszawy, ale także o inwestycjach we wszystkich miejscowościach w Polsce - rząd PiS wspiera inwestycje lokalne. Widać różnicę i przepaść jaką do inwestowania i wspierania mieli nasi poprzednicy - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Jak dodał, za czasów PO-PSL do roku 2015 były gminy gdzie nie zainwestowano absolutnie nic, a z pieniędzy rządowych nie było wsparcia.

- Oznaczało to wyludnienie, wykluczenie i zastój w mniejszych miejscowościach. Nasz rząd ma odmienną zasadę działania. Polska jest jedna i musi się rozwijać równomiernie. Bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie, dlatego staramy się przekierować inwestycje tak gdzie ich jeszcze nie było i wspierać wszystkie miejscowości w Polsce - oznajmił.

Stwierdził, że stolica jest wspierana również jak inne samorządy.

- Rząd dokłada duże środki dla rozwoju Warszawy. Chcemy pomagać i ciągle to robimy. Wiele projektów zostało zrealizowanych i jeszcze wiele powstanie dzięki wsparciu rządu PiS. Dzięki uszczelnieniu podatków, szczególnie podatku CIT i PIT - wzrosty środków na wsparcie inwestycji dla samorządów są kilkukrotnie większe niż za rządów naszych poprzedników. Chcemy jednej wielkiej, rozwiniętej Polski - poinformował.

- Rozpoczynamy nowy etap jeżeli chodzi o bardzo realne wsparcie rządu dla Warszawy. To bezprecedensowe środki na najważniejsze inwestycje infrastrukturalne. Mieszkańcy i samorządowcy apelowali o taką pomoc. Metro i obwodnica oznacza nowoczesną stolicę. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za deklarację bardzo dużych środków dla stolicy. Realizacja planu inwestycyjnego Warszawy dojdzie do skutku - PiS jest wiarygodny i skuteczny w działaniu - dodał Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

Lista aktualności