Rząd PiS wspiera i dba o seniorów

Cieszę się ze spotkania z seniorami. Kluczową sprawą w realizacji polityki jest wiarygodność - za naszymi obietnicami idzie ich realizacja. Za rządów PO-PSL emerytury były głodowe, a wiek emerytalny został podniesiony dla kobiet i mężczyzn. My podnosimy emerytury i w tym roku będzie to historyczna podwyżka - każda emerytura będzie wyższa o minimum 250 zł - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami w Gryfowie Śląskim.

Jak powiedział, na przełomie maja i czerwca będzie wypłacona 13 emerytura, a w późniejszych miesiącach 14 emerytura.

 - Wprowadziliśmy program Senior Plus, aby seniorzy mogli aktywnie spędzać czas. Seniorzy od 75. roku życia mogą korzystać z darmowych leków. Za rządów PO-PSL prowadzono taką politykę, która miała robić wrażenie, że coś się dzieje. My wiemy, że polityka społeczna to system naczyń połączonych. Seniorzy troszczą się o swoje dzieci i wnuki i m. in. dlatego obniżyliśmy wiek emerytalny - dodał.

Zaświadczył, że za rządów PO-PSL prowadzono taką politykę, która miała robić wrażenie, że coś się dzieje.

- My wiemy, że polityka społeczna to system naczyń połączonych. Seniorzy troszczą się o swoje dzieci i wnuki i m. in. dlatego obniżyliśmy wiek emerytalny. Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, dlatego daliśmy seniorom wybór, którzy po osiągnieciu wieku emerytalnego mogą pracować. Jesteśmy krajem wolnym i szybko rozwijającym się dzięki osobom starszym - dziękuj za waszą pracę dla Polski. Dzisiejszą Polskę zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom. Piękne jest to, że seniorzy poprzez swoją aktywność wzbogacają lokalną społeczność. Dziękuję seniorom za dzisiejsze spotkanie - poinformował.

- Dzięki systemowej polityce rządu PiS seniorzy mogą spędzać czas inaczej - bardziej aktywnie, a tak nie było za czasów naszych poprzedników. Prowadzimy politykę prorodzinną oraz senioralną w sposób przemyślany i kompleksowy – mówiła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Stwierdziła, że Zmieniamy sytuacje oraz naprawiamy błędy naszych poprzedników.

- Pomimo trudnego czasu oraz wojny za naszą granicą robimy wszystko, aby seniorzy mieli godne życie. Rekordowa waloryzacja emerytur następuje po raz kolejny. Minimalna emerytura będzie wynosić 1588 zł. Wzrasta też przeciętna emerytura do ok. 3000 zł. 13, 14 emerytura również będzie waloryzowana. Te waloryzacje są dodatkowymi środkami w kwocie ponad 70 mld zł z budżetu państwa w 2023 r. W 2015 r. za rządów PO całkowita kwota waloryzacji z budżetu państwa wynosiła niespełna 4 mld. Taka kwota to kpina i nie trzeba nic więcej dodawać jak dbała o seniorów opozycja, a jak robi to rząd PiS - wspomniała.

Lista aktualności