Przetrwanie Ukrainy jest w interesie całej Unii Europejskiej

- Spotykamy się w okolicznościach brutalnej wojny. Domagamy się natychmiastowego zaprzestania tych zbrodniczych działań ze strony Rosji na Ukrainie. To ludobójstwo, wobec ludności cywilnej, a nie walka z wojskiem ukraińskim - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KRPM, na której gościła Premier Mołdawii Natalia Gavrilita.

Jak wspomniał, przetrwanie Ukrainy jest w interesie całej Unii Europejskiej.

- Pomimo tych trudnych okoliczności cieszę się, że mamy możliwość podpisania umowy współpracy między naszymi krajami. Podpisaliśmy umowę z Premier Natalią Gavrilitą o udzieleniu pożyczki w kwocie 20 mln euro. W przyszłości jestem przekonany, że w tej części Europy, a szczególnie tam gdzie teraz toczy się wojna zapanuje pokój i bezpieczeństwo. Bardzo potrzebujemy tego, aby z państwami Unii Europejskiej dać Mołdawii wsparcie i jedność - oznajmił.

Zaznaczył, że rozumiejąc bardzo trudną sytuację Mołdawii, dostrzegamy ich wysiłki, które czynią na drodze do wspólnoty europejskiej.

- Dla nich, nasze wsparcie, też jest bardzo ważne. Mołdawia i Polska odrabiają lekcję i pokazują właściwe stanowisko, w odniesieniu do dramatycznego konfliktu, który dzieje się za naszą wschodnią granicą. Przetrwanie suwerennej Ukrainy jest w interesie całej Europy. Jak najszybciej musimy, powstrzymać imperialny zapał Rosji. W interesie całej Unii Europejskiej jest poczynienie jak największych kroków do zatrzymania zbrodniczego reżimu Putina. Cały czas stanowczo działamy w tym kierunku - poinformował.


Lista aktualności