Prawo i Sprawiedliwość - dobry rząd na trudne czasy

- Potrzebne są inwestycje w drogi, szpitale i to wszystko zostanie załatwione w stosunkowo krótkim czasie. W Sochaczewie są już hale sportowe, otwarte strefy aktywności oraz dziesiątki przedsięwzięć zrealizowanych i realizowanych. Zaczęliśmy od zmian w polityce społecznej. Na takie cele jak 500 Plus, Maluch Plus, czy Dobry Start przekazaliśmy 200 mld zł, a w tym roku to 62 mld zł - powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami w Sochaczewie.

 Jak dodał, podatki są regularnie obniżane.

- Od 1 lipca po raz kolejny obniżony zostanie podatek PIT z 17% do 12% a, CIT spadnie do 9%. Ostatnia zmiana to 33 mld zł więcej w kieszeniach Polaków. Działamy dla społeczeństwa, dla wszystkich Polaków. Patrzymy obiektywnie i nie oszukujemy, bo w wielu sprawach sytuacja nie jest jeszcze taka, jak być powinna, ale sumiennie działamy. Chcemy normalnego dialogu i rozmowy ze społeczeństwem we wszystkich dziedzinach, też w tych najtrudniejszych. Mamy dużą inflację, i wojnę za naszą wschodnią granicą, która przybrała już charakter światowy. Wojna nie może się skończyć klęską Ukrainy. Jest to wielki interes Polski. Jeżeli oni upadną to jesteśmy następnym lub kolejnym krajem, którego zażąda Rosja - oznajmił.

 Zaznaczył, iż dzisiaj w Polsce wolności jest więcej niż w ogromnej ilości państw demokratycznych na świecie.

- Brońmy tego, bo to bardzo ważna kwestia. Demokracja to najbardziej życzliwy system w dziejach świata. Jeżeli ten świat przegra, mówię o wojnie, gdzie ścierają się dwa systemy, to będzie bardzo źle. Dlatego Polska jest w ścisłej czołówce i musimy pomagać naszym sąsiadom, bo jest to w interesie każdego z nas. Chcemy za wszelką cenę wojny uniknąć, ale nie w ten sposób, aby wejść pod stół. Musimy się zbroić, żeby być trudnym przeciwnikiem do zaatakowania - nie jak czynili nasi poprzednicy, którzy rozbrajali armię - poinformował.

 Jak powiedział, gdyby Ukraina przegrała wojnę w kilka dni, jak planowano w Rosji, to wszystko wyglądałoby dzisiaj inaczej.

- Dlatego wola walki, gotowość do poświęceń i morale wojska okazały się kluczowe i dlatego Ukraińcy nie oddali swojej ziemi. Polska rośnie w siłę i dozbraja Wojsko Polskie. Musimy być militarnie silni, nie damy się nikomu zaatakować. Jest to niezwykle ważne, a za naszym przykładem zaczynają to inne państwa Unii Europejskiej, chociażby Niemcy. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Wszystkie nasze działania mają na celu złagodzenie inflacji oraz pomoc Polakom w tych trudnych czasach – stwierdził.

Oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość działa i walczy, nie jak nasi przeciwnicy, którzy są bierni.

- Demokracja polega na tym, że rządzą ci którzy zdobyli większość w wyborach. To świadczy o wolności i o tym, że w Polsce jest wolność i demokracja. Gdyby tylko naprawić sądy była by też praworządność. Nie zapominamy o nikim i wspieramy każdego. Zapewniam, że wszystkie podwyżki, które zostały zapowiedziane będą przeprowadzone. Najbliższe wyrównanie pensji będzie dla służby zdrowia. Nie pozwolimy, aby pokolenia Polaków się zamartwiały. Miejsce Polaków jest w Polsce - w Polsce zamożnej, bogatej, mocnej oraz pewnej siebie wobec wszystkich sąsiadów! - dodał Prezes.Lista aktualności