Prawo i Sprawiedliwość dba o Polaków

- Chcemy podsumować to, co w ostatnich miesiącach zrobił rząd Prawa i Sprawiedliwości dla Polaków. Ważne jest to, aby skonfrontować to z działaniami rządu Donalda Tuska. Naszym obowiązkiem jest to, by przestrzegać obywateli przed Tuskiem. Przedstawiamy listę rozwiązań rządu Prawa i Sprawiedliwości, które zostały przyjęte w 2022r. Przestrzegamy przed Platformą Obywatelską, bo oni kłamią i dotychczas nie pokazali żadnego programu dla Polski. Jeżeli oni go nie mają, to niech nie przeszkadzają - mówił Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek podczas konferencji prasowej.

- Rządy PO-PSL były porażką. Jest teraz kryzys i my pomagamy Polakom. Platforma Obywatelska w czasie kryzysu zabrało obywatelom pieniądze z OFE. Obecnie widzimy próbę przefarbowania się przez polityków Platformy i pokazania rzeczywiści taką, jaką ona nie jest - oznajmił Poseł PiS Robert Gontarz.

Jak wspomniał - to rząd Donalda Tuska podniósł VAT.

- Oni oszukują społeczeństwo i zawsze uważali, że nie ma pieniędzy, bo było przyzwolenie na wyłudzania VAT przez mafie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości naprawił finanse publiczne. Za rządów Platformy Obywatelskiej było wysokie bezrobocie, a płaca godzinowa wyniosła kilka złotych za h. Dziś mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. To my zlikwidowaliśmy nędzę i biedę wśród dzieci. Platforma podniosła wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn. My w czasie kryzysu wspieramy seniorów - wprowadziliśmy trzynastą i czternastą emeryturę. To jest zasadnicza różnica między nimi a nami w prowadzeniu polityki - oznajmił.

- Rządy Platformy Obywatelskiej to brak wiarygodności, brak działań. My od 2015r. naprawiamy to, co się działo wcześniej, jesteśmy blisko Polaków. Rząd Prawa i Sprawiedliwości to dobry rząd na trudne czasy. W 2022r. wprowadziliśmy 0% VAT na żywność, zmniejszyliśmy VAT na energię elektryczną, paliwo, czy nawozy. Wprowadziliśmy brak PIT dla osób do 26. roku życia, wspieramy rodziny. To są propozycje PiS, a co po drugiej stronie? Nic. Niech się uczą - stwierdziła Posłanka PiS Agnieszka Górska.
Lista aktualności