Prawo i Sprawiedliwość dba o dobro narodu

- Chcemy mówić o proniemieckiej polityce Donalda Tuska i polityków PO. Będziemy o tym mówić na podstawie faktów, jakimi są rządy PO-PSL w latach 2008-2015, czy decyzje D. Tuska w czasie jego unijnej kariery. Zadajemy pytanie w sprawie Odry. Przez rządy PO-PSL pogłębienie Odry zostało powstrzymane, ten temat nie był poruszany. Tusk chciał do 2011 roku wprowadzić euro w Polsce - mówił Europoseł PiS Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej.

Jak dodał, my się na to nie zgadzamy, będziemy bronić złotówki.

- Podczas rządów PO-PSL atom w Polsce nie był podnoszonym tematem, ponieważ elektrownie atomowe są w Niemczech. Po 2015r. rząd PiS podjął działania, by elektrownie atomowe zostały w Polsce wybudowane i tak będzie. W latach 2016-2022 podjęto wobec Polski 38 rezolucji, które były inspirowane przez delegację PO w PE. To są konkretne fakty, które przekazujemy do opinii publicznej - zaznaczył.

- Pokazujemy fakty, a nie nasze opinie. 38 rezolucji wobec Polski, które przyjął PE były stworzone m. in. na podstawie raportów organizacji międzynarodowych. Za tymi rezolucjami głosowali politycy PO. Osoby, które chciały, aby nałożyć na Polskę rezolucje obecnie są w więzieniu, ponieważ są związani z aferą korupcyjną w PE. E. Kaili głosowała za rezolucjami wobec Polski i innych państw - dziś jest w więzieniu - powiedział Europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Wspomniał, iż Polska była karana za nieprzyjmowanie nielegalnych imigrantów.

- Co się stało potem? Przewodnicząca KE przyznała Polsce rację, ale wcześniej nie chcieli nas słuchać. Wcześniej głosowano przeciwko Polsce. Tusk mówi, że będzie dbał o interes Polski? Przecież to politycy PO głosowali przeciwko budowie Via Carpatia. Później pytają, gdzie są pieniądze z KPO, a oni sami je zablokowali. To, co pokazujemy to nie nasze opinie, a fakty. Politycy Platformy Obywatelskiej nie wspierają interesów Polski. Politycy PO nie zmienili się tak, jak próbuje się to przedstawić - oni w PE głosują przeciwko Polsce - poinformował. 

- Często mówi się o tym, że decyzje rządu Tuska były dawno i nie są aktualne. Ale to, co widzimy w PE to konsekwencja rządów PO-PSL. Postanowiliśmy przekazać D. Tuskowi paczkę z jego decyzjami i głosowaniami polityków PO w PE. Zadajemy pytanie do Tuska - Z jakiej paki miałby zostać premierem Polski skoro nie realizuje interesu Polski? Dziś te pytania zadajemy D. Tuskowi, a dowodem na reprezentowanie przez niego interesu niemieckiego są jego decyzje - stwierdził Rzecznik PiS Rafał Bochenek.


Lista aktualności