Pracujemy razem w kierunku przyszłości

- Putinflacja, czyli inflacja wywołana przez Władimira Putina, będzie mogła być przezwyciężona dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z Prezydenta Andrzejem Dudą i Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Dodał, że udało się wypracować kompromis w postaci kamieni milowych zapisanych w polskim KPO.

- Niewielu wierzyło, że uda się wypracować kompromis między nami a KE w zakresie programu odbudowy, a udało się. Jestem dobrej myśli, że Komisja będzie w stanie wspiąć się na taki poziom rozumienia strategicznych wyzwań, w ramach których żyjemy dzisiaj, i my także wspinamy się na potrzebny poziom, aby przezwyciężyć niepotrzebne nieścisłości czy nieporozumienia, które mogą pojawić się w najbliższym czasie - oznajmił.

Podkreślił, że polska gospodarka jest jedną z najbardziej zrównoważonych, co potwierdzają dokumenty KE.

- My dajemy sobie świetnie radę, ale te strategiczne wyzwania: Ukraina, Rosja, zmiany klimatyczne, suwerenność energetyczna Europy, powodują, że dobrze jest razem pracować w kierunku przyszłości, a zostawić za nami to, co nas dzieli - stwierdził.

Zwrócił się także do Szefowej KE Ursuli von der Leyen.

- Cieszę, że mamy wspólne patrzenie na strategiczne wyzwania, które są przed nami. Te, które zgotował nam Putin i jego władza, ale także te, które na pewno wystąpią jeszcze w przyszłości - powiedział.

Lista aktualności