Polskę trzeba uczynić wspólnotą odnoszącą się do dobrego interesu narodu

- Polskę trzeba uczynić wspólnotą, która odnosi się do dobrego interesu narodu. Naszym celem było właśnie to, aby państwo miało możliwość do działania. Wcześniej nie było środków na to działanie. Po przejęciu władzy przez nas okazało się, że jednak są - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Poznaniu.

Przypomniał, że Rząd PiS zwiększył budżet o 820 mld zł.

- Zrobiliśmy to nie podnosząc podatków. Obniżyliśmy  PIT, CIT, ale również VAT na gaz, paliwo, czy żywność. W tym roku na politykę społeczną przeznaczymy ponad 60 mld zł. Zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia, czy oświatę. Postęp nastąpił również w zwiększeniu dofinansowań na inwestycje - oznajmił.

Dodał, że czynione jest wszystko, aby komfort życia w mniejszych miastach i na wsi był zbliżony do tego w dużych miastach.

- Dziś nie ma formacji politycznej, która obiecuje, że będzie realizować politykę taką jak my. Polityka społeczna to pewna całość, gdzie nie możemy zapominać o kwestionowaniu naszej roli w Europie - to trzeba odrzucić. Chce się nam z zewnątrz pewne sprawy narzucać, zabierać pieniądze. Kanclerz Niemiec w ostatnim wywiadzie głosi zjednoczenie Europy pod przewodnictwem Niemiec - my się na to nie zgadzamy - powiedział.

Podkreślił, że w Polsce potrzebna jest naprawa wymiaru sprawiedliwości.

- Nie może być tak, że łamane są wyroki TK, że łamane jest prawo. Trzeba zmienić sądownictwo w Polsce. Kiedy jeździłem po Polsce, jeszcze przed naszym zwycięstwem, to dwie sprawy budziły duże zainteresowanie - pierwsza to emerytury, a druga to sądy. I ta druga sprawa jest wciąż otwarta -stwierdził.

Jak mówił, nie ma innej formacji, która zapewni, jak mówił Śp. Prezydent Lech Kaczyński, że Polska będzie traktowana jak poważne państwo. To jedyna droga do obrony również naszej suwerenności w sferze kultury.

- Polska może się rozwijać będąc w UE, ale jako państwo suwerenne. My będziemy kontynuowali naszą politykę prospołeczną. Będziemy robić wszystko, aby siły polityczne w Polsce dążyły do rozwoju naszego kraju, do zwiększenia naszej siły. Wtedy będzie to zwycięstwo Polski! - powiedział.

Lista aktualności