Polska wspiera i niesie pomoc Ukrainie

- Dziękuję, że jesteśmy dzisiaj tutaj razem. Nasze zjednoczenie oraz obecność pokazuje, iż nie jesteśmy obojętni na cierpienie, które powoduje ta niesprawiedliwa i brutalna wojna za naszą wschodnią granicą. To wielki honor, że mogę być współgospodarzem tego wydarzenia razem z Panią Premier Magdaleną Andersson. Polska i Szwecja to silni partnerzy. Nigdy wcześniej nie było to tak istotne jak w obliczu dzisiejszych wydarzeń – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji darczyńców na rzecz Ukrainy, która odbyła się w Warszawie.

Jak zaznaczył, Polska wspiera Ukrainę na szczeblu humanitarnym oraz militarnym.

- Sytuacja na wschodzie jest bardzo trudna. Rosja jest bestialska w swoich działaniach wojennych, dlatego pomoc w jak największej ilości od państw jest tutaj bardzo kluczowa. Ukraina potrzebuje 12 ton pomocy humanitarnej codziennie. Na każdy mijający dzień tylko 3 tony są dostarczane. To tylko 1/4 z tego zapotrzebowania, dlatego spotykamy się, aby wspólnie wypracować potrzebne środki pomocowe – dodał.

Dodał, iż miliony osób w Polsce, otworzyło swoje dobre serca i niosą bezinteresowną pomoc uchodźcom wojennym.

- Bardzo dziękuję swoim rodakom za te piękne gesty i wsparcie. Polacy zawsze byli, są i będą zjednoczonym narodem. Wielką wdzięczność wyrażam dla obywateli z Ukrainy. Wiemy, że dziś walczycie nie tylko o swoją wolność i niepodległą Ojczyznę. Walczycie za wolność, niepodległość i życie każdego z nas! Wspólnie i wszystkimi naszymi siłami oraz zjednoczeniem będziemy dalej pomagać i wspierać Ukrainę. Wiemy, że powstrzymacie imperialne zapędy Putina. Wygracie tę wojnę i przywrócicie pokój we współczesnej Europie!


Lista aktualności