Polska rośnie w siłę

- Gdyby rządziła PO to nadal bylibyśmy zależni od Rosji, a LOTOS byłyby właśnie w rękach Moskwy. Gdyby władzę sprawowała PO to Polska nie byłaby bezpieczna, a przedsiębiorcy nie otrzymaliby wsparcia w czasie COVID. Polacy w 2015r. mieli odwagę oddać władzę ludziom, którzy troszczą się o Polskę, o obywateli i wypełniają testament Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od 2015r. budujemy silną Polskę - mówił Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podczas spotkania z mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego.

 Zaznaczył, że będziemy bronić autorytetu Św. Jana Pawła II.

- Śp. Prezydent L. Kaczyński mówił o tym, że kraj suwerenny musi być niezależny energetycznie. Dziś żyjemy bez obaw i jesteśmy suwerennym państwem. Gazoport w Świnoujściu zapewnia nam niezależność energetyczną, podobnie jak wybudowany za rządów PiS Baltic Pipe. Wcześniej wierzono, że  Putin zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne. Nam udało przeprowadzić się wiele reform, a politycy PO tego nam zazdroszczą. Dziś wiemy, że poradziliśmy sobie bez rosyjskiego węgla. Sprowadziliśmy ponad 20 mln ton węgla i daliśmy radę - poinformował.

Stwierdził, że w procesie dystrybucji węgla bardzo pomogły nam samorządy i za to dziękuję.

 - W polskich domach było ciepło. Wprowadziliśmy dodatek węglowy i zamroziliśmy ceny energii. Mieliśmy rację mówiąc, że Putin zagraża naszemu bezpieczeństwu i bezpieczeństwu całej Europy. Dlatego warto wybrać tych, którzy mają rację. My potrafimy skutecznie działać w kryzysie. Politycy PO pokazali to, że nie potrafią dobrze rządzić. Dlatego my pokażmy im, że nie wygrają wyborów. Za naszą wschodnią granicą jest wojna. Musimy się wzmacniać i kupować sprzęt dla wojska. Wojnę na Ukrainie poprzedził atak hybrydowy na polskiej granicy. My nie baliśmy się podejmować trudnych decyzji, obroniliśmy granicę i wybudowaliśmy zaporę. Rosja zobaczyła to, jak Polska jest silna. Ale zobaczyła również polityków, którzy naciskali na nielegalne przyjęcie imigrantów. Widzieliśmy atak na żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej - oznajmił.

Jak powiedział, my stanęliśmy murem za polskim mundurem.

- Inwestujemy w bezpieczeństwo Polski. Odtwarzamy i budujemy jednostki wojskowe. Będziemy bronić Polaków, ale również tworzyć warunki do rozwoju. Byłem wstrząśnięty reakcją Tuska na pytanie o reparacje od Niemiec. Niemcy są potężne, ale my też jesteśmy dużym i ważnym państwem. Będziemy domagać się tego, co nam się należy. Będziemy inwestować w Polskę wschodnią. Śp. Prezydent Lech Kaczyński mówił, że trzeba skończyć z podziałem Polski na A i B. My realizujemy testament Śp. Prezydenta w praktyce. Wybory, które będą w tym roku zdecydują o tym czy nadal będziemy się rozwijać, czy wrócimy do tego, co było. Polacy nie zapomnieli i pamiętają, jakie były dla nich rządy PO. Wprowadziliśmy program 500Plus, naprawiliśmy finanse publiczne i uniezależniliśmy się od Rosji. Polska jest dobrze zarządzana i zróbmy wszystko, by tak dalej było - od tego zależy przyszłość - zaświadczył.


Lista aktualności