Polska na ustach całego świata

- Dziś odbędzie się ważne głosowanie, dlatego chcę Wysokiej Izbie przedstawić to, kto broni polską rację stanu, a kto jej szkodzi. Polska przeżywa prawdziwy festiwal solidarności. Dawno o Polsce nie mówiono tak dobrze na świecie, jak obecnie. Pomagamy Ukrainie w dostawach broni, pomagamy humanitarnie, pomagamy uchodźcom, a także organizujemy proces sankcji dla Rosji - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie.

Jak dodał, nad Polską zawisła czarna, ruska chmura, dlatego musimy razem, jak najbliżej ze sobą współpracować - także przy tym głosowaniu, które jest przed nami.

- Dzisiaj Polska jest na ustach całego świata. Krajowy Plan Odbudowy jest programem, który po pandemii ma pomóc krajom członkowskim Unii Europejskiej wyjść z zapaści gospodarczej. Obecnie Polska najbardziej potrzebuje inwestycji, promocji eksportu i oszczędności - to wszystko zabezpiecza KPO. Mamy program, który  jest niezbędny i głosowanie za nim uważam za bardzo ważne. Wiem, że opozycja chciałaby jednego kamienia milowego, który dałby im gwarancję powrotu do władzy. To nie byłby kamień milowy, ale kamień młyński - nie ma na to zgody! W długich rozmowach dyskutowaliśmy o różnych kwestiach związanych z Krajowym Planem Odbudowy. Najwięcej czasu poświęciliśmy reformie wymiaru sprawiedliwości, którą i tak planowaliśmy od dłuższego czasu - oznajmił.

Zaznaczył, iż Prawo i Sprawiedliwość nie ustępuje przed Komisją Europejską - wypracowuje to, co i tak zamierza zrobić.

-  Nie jesteśmy traktowani przez Unie Europejską tak jak dawniej to bywało. Jesteśmy dumnym krajem i dlatego negocjowaliśmy jak równy z równym. KPO to program dla wszystkich krajów Unii Europejskiej i zawiera on kamienie milowe w liczbie ok. 5200. Ogromna większość z nich jest ujęta w istniejących już dyrektywach, które są dla nas dobre lub neutralne. Dzisiaj jest ważne głosowanie podczas, którego PO chce głosować przeciw KPO i przeciw pieniądzom dla Polaków. To są ważne środki w wychodzeniu z kryzysu - poinformował.

Jak powiedział, inflacja to problem na całym świecie i nie ma co szukać wroga wewnątrz - wrogiem jest Putin.

- Wdrażamy sukcesywnie kolejną część Tarczy Antyputinowskiej, aby szybko zadziałała to potrzebujemy konfiskaty majątków oligarchów. To są nasze działania antyinflacyjne, bo inflacja jest dzisiaj wielkim problemem dla wszystkich rodzin, nie tylko w Polsce. Za rządów PO miała być obniżka PIT, a został podniesiony VAT do 23%. Mamy historycznie niskie bezrobocie i zachęcamy do dalszej pracy tych, którzy chcą dalej pracować - oświadczył.

Lista aktualności