Polska jest dziś liderem elektromobilności w Europie

- Inwestycja w elektromobilność perfekcyjnie wpisuje się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Daje ona nie tylko nowe miejsca pracy, ale tworzy możliwość rozwoju technologii, innowacyjności i kreatywności w całej Polsce - mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas ceremonii ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis, czołowego producenta folii miedzianej, kluczowego materiału do produkcji wyświetlaczy i rozwiązań użytych w akumulatorach EV.

Dodał, że jednym z absolutnie najlepszych inwestorów w Polsce jest właśnie firma SK z Korei.

- Jestem przekonany, że ta wielka inwestycja wpisuje się w program „Polski Ład” i koresponduje z pozycją Polski jako europejskiego lidera elektromobilności - oznajmił.

Zaznaczył, że ciężka praca Polaków połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej, a Polacy mogą tutaj tworzyć nowej miejsca pracy.

- To bardzo intensywny i szybki rozwój infrastruktury drogowej i powiatowej oraz gminnej, ale także ekspresowej, ale też rozwój infrastruktury energetycznej tworzy dobrą przestrzeń do inwestycji w Polsce, dających niski poziom bezrobocia w naszym kraju i to w momencie wychodzenia z pandemii, której - mam nadzieję - wkrótce się pozbędziemy - powiedział.

Lista aktualności