Państwo musi zapewnić narodowi bezpieczeństwo

- Ruszyłem w podróż po kraju i to jest pierwszy objazd. Jest to część szerszego przedsięwzięcia, bo jeżdżę do okręgów senatorskich i od niedawna do okręgów partyjnych. Będę prosił posłów, aby jeździli także do gmin. Chcemy powiedzieć wszystkim, dlaczego potrzebny jest dobry rząd na trudne czasy, który jest w tej chwili pod przewodnictwem Premiera Mateusza Morawieckiego - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Inowrocławiu dodając, że tak samo dobrym rządem był rząd Premier Beaty Szydło.

Jak podkreślił, państwo wcześniej nie mogło załatwić wielu podstawowych problemów, bo pieniądze były kradzione.

- My zauważaliśmy to i nastąpiły znaczące zmiany. Wzrost dochodów państwa jest obecnie ogromny i służy społeczeństwu. Na samą politykę społeczną przekazaliśmy ponad 60 mld zł w tym roku. To ogromny sukces. Wzmocniono dwukrotnie finansowo opiekę zdrowotną, pamiętaliśmy o emerytach i o zbrojeniu - przypomniał.

Dodał, że państwo musi zapewnić narodowi bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Bezpieczeństwo z zakresu militarnego, energetycznego, a także bezpieczeństwo medyczne.

- Chcę podkreślić, że musimy być w UE i chcemy w niej być. Ale Unia Europejska musi być związkiem wolnych i równych narodów. My nie tylko naprawiamy, ale walczymy o to, by państwo poprawiło swoją pozycję i bezpieczeństwo - tłumaczył.

Zaznaczył, że ciągle musimy walczyć o status państwa podmiotowego, które nie jest uzależnione.

- Poprzednia władza tak próbowała nas ustawić i niektórzy w Europie tego by chcieli. Ale z czasem uzyskamy status państwa najważniejszego w regionie. Nie dążymy do dominacji, ale do synergii i działania razem. Polska, ze względu na wielkość i wzmocnienie armii, może odegrać w przyszłości rolę najważniejszego państwa, ale z poszanowaniem sojuszników - oznajmił.

Poinformował, że „do zmiany pozostała nam kwestia polskiego sądownictwa, która jest poza państwem”.

- Obecne sądy to twór komunistów, poprzedni system uchwalił powołanie tych organów dla własnych korzyści. Polskie sądownictwo musi być zmienione. Nie kwestionujemy niezawisłości sądów, ale one muszą być częścią państwa - tak jak władza ustawodawcza i wykonawcza. Sądy muszą podlegać ustawom i ich przestrzegać, to kwestia równości wobec prawa - powiedział.

Jak stwierdził „nie stać nas na to, żeby nasi przeciwnicy rządzili źle. Lepiej, żeby rządził dobry rząd na trudne czasy”.

- Obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie taki rząd stworzyć - zapewnił.


Lista aktualności