Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią

- To jest spotkanie na wysokim szczeblu, będzie dotyczyło spraw zagranicznych, gospodarczych i naszej polityki obronnej. Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią - powiedziała Premier Beata Szydło w specjalnym wywiadzie dla TVP Info, która w poniedziałek w Londynie weźmie udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.

- W Wielkiej Brytanii UE będzie miała być może najważniejszego partnera. Pozostaje ona ważnym sojusznikiem NATO. To państwo, które będzie nadawało ton sprawom europejskim. Dla Polski to ważny partner z punktu widzenia politycznego i bilateralnego. (…) Zależy nam na tym, aby te relacje były jeszcze lepsze. To, że Teresa May podjęła decyzję o tak szybkim przeprowadzeniu tych konsultacji, pokazuje, że bardzo zależy stronie brytyjskiej by te relacje były jak najlepsze, by nasza współpraca była oparta na warunkach przyjacielskich - dodała.

Szefowa rządu zaznaczyła, że bezpieczeństwo Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii jest najważniejsze.

- W Wielkiej Brytanii mieszka wielu Polaków, zależy nam na tym by po opuszczeniu UE przez Wlk. Brytanię ich sytuacja była taka jak w tej chwili - mówiła. - Będę się cieszyć jeśli Polacy będą podejmowali decyzje o powrocie do Polski, ale póki tam mieszkają, pracują, moi obowiązkiem jest to ażeby rozmawiać z premier May o tym aby byli bezpieczni - podkreśliła.

Beata Szydło powiedziała, że wciąż ze strony opozycji słyszy o tym, że Polska jest izolowana w Europie.

- Opozycja mówi wszystko by zdyskredytować pozycję Polski na arenie międzynarodowej. To pokazuje jakie jest nastawienie, stosunek polityki opozycji do polityki zagranicznej - stwierdziła Premier.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Premier Beatą Szydło dla TVP Info.

Lista aktualności