Nie zgadzamy się z założeniami projektu C40

- Od dłuższego czasu zastanawiamy się, jaki jest program Platformy Obywatelskiej. Od pewnego czasu pojawiają się w mediach pewne zarysy tego programu - mówią o nich politycy PO. Program PO to ograniczenie dostępu do żywności i mięsa - mówił Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek podczas konferencji w Warszawie.

Jak oświadczył, politycy PO chcą ograniczyć dostęp do poruszania się, do korzystania z lotów, czy samochodów spalinowych.

- Te rozwiązania chce forsować Rafał Trzaskowski w Warszawie i jednocześnie zaznacza, że łatwiej będzie to wprowadzić, gdy będą rządzić. Rozwiązania z Pakietu Fit for 55 będą miały wpływ na rolnictwo oraz na wolność przemieszczania się. My, jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy gwarantem tego, że te szaleńcze ideologie nie będą w Polsce nigdy wprowadzone - dodał.

- Zapowiedzi liderów PO nie są żartami - oni chcą nam mówić, co mamy jeść i jak się ubierać. Politycy PO chcą zabrać nam poczucie wolności. Warto to poprzeć takimi faktami, jak głosowania polityków PO w Parlamencie Europejskim w sprawie Pakietu Fit for 55. Jeżeli rozwiązania z Pakietu Fit for 55 zostaną wprowadzone, to trzeba liczyć się z tym, że dojdzie do spowolnienia gospodarczego. To jest realna stawka najbliższych wyborów. Prawo i Sprawiedliwość nigdy tych rozwiązań nie poprze - poinformował Europoseł Tomasz Poręba.

Lista aktualności