Nie daj się oszukać PO

Rzecznik PiS Rafał Bochenk wraz z Europosłem Zbigniewem Kuźmiukiem przeprowadzili konferencję prasową, której tematem był stosunek polityków PO do Polaków i ich propozycje dla Polski.

- Politycy PO po wielu latach ruszyli w Polskę i chcą sprawiać wrażenie, że są blisko Polaków. Widzimy, jak te spotkania wyglądają, jak tam odbiera się głos Polakom, a D. Tusk mówi „z jakiej paki”. Jeden z ważniejszych polityków Platformy B. Sienkiewicz mówi, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło margines poprzez ludzi korzystających z programu 500 Plus. A jakie rady dla Polaków ma PO? To wyższe raty kredytów, euro drożyzna i bezrobocie - wymienił Rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gwarantem stabilności kontynuacji prowadzonej polityki.

- Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem tego, że będziemy kontynuować prowadzoną politykę. Senatorowie PO chcą, aby znacząco podwyższać stopy procentowe. My wprowadzamy tarcze i osłony, które chronią Polaków w trudnym czasie. Nie daj się oszukać PO, bo ich program to podnoszenie podatków i zwiększanie rat kredytów, za które płacą Polacy. Politycy Platformy chcą likwidacji programów społecznych, oni ciągle o tym mówią - zaznaczył.

Europoseł Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że Platforma i jej politycy nigdy nie mieli programów społecznych w sercu.

- Wypowiedź B. Sienkiewicza jest skandaliczna. PO się odkrywa, ponieważ politycy tej partii nigdy nie mieli programów społecznych w sercu. Politycy PO proponują podwyżkę stóp procentowych powyżej inflacji - nam trudno sobie to wyobrazić. Warto sobie zdać sprawę z tego, co czeka Polaków, jeżeli PO dojdzie do władzy. Politycy PO chcą wprowadzenia euro. My jesteśmy za własną walutą. Jeżeli propozycje Platformy zostałyby wprowadzone to doprowadziłyby do dużego bezrobocia - oznajmił.

Porównał sytuację w państwach, które przyjęły walutę euro.

- Słowacy bardzo zbiednieli po wprowadzeniu euro w ich kraju. Zamożność Polaków w tym czasie znacząco wzrosła, dlatego jesteśmy za tym, aby pozostać przy własnej walucie - podkreślił.

Lista aktualności