Największy program Budowy Dróg na kwotę ponad 290 mld zł

- Rozwój gospodarczy jest powiązany z rozwojem infrastruktury. W ostatnich latach polskie drogi zmieniły się bardzo. Dziś mam przyjemność przedstawić Krajowy Program Budowy Dróg, który sfinansuje m. in. na drogę S5, obwodnicę Warszawy S50, drogę S11 - zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wprowadzany jest największy Program Budowy Dróg na kwotę ponad 290 mld zł zagwarantowanych z budżetu państwa. Wybudowanych zostanie 2 tys. km dróg.

- Dla Prawa i Sprawiedliwości ważne jest połączenie Polski dobrymi drogami, bo tworzy to możliwość do rozwoju dla całego kraju. Drogi szybkiego ruchu stwarzają okazje do tego, aby włączać powiaty i gminy do procesu inwestycyjnego. W ostatnich 3-4 latach powstało 12 tys. inwestycji drogowych w gminach i powiatach. Dzięki uszczelnieniu finansów publicznych są na to środki - oznajmił.

Podkreślił, że „pomimo wojny nie zwalniamy tempa inwestycji”.

- One są kołem napędowym do odbicia się od kryzysu. Za około 5 lat Polska będzie jednym z najlepiej skomunikowanych państw. Robimy wszystko, aby zrównoważony rozwój dotarł do wszystkich regionów w Polsce - stwierdził.

Jak mówił Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk nowa sieć dróg to mechanizm rozwoju gospodarczego naszego kraju.

- Dziś po raz kolejny pokazujemy, że rząd PiS dotrzymuje słowa - przedstawiamy program, który będzie realizował potrzeby drogowe w naszym kraju. Drogi ekspresowe w Polsce są coraz bardziej bezpieczne. Dziś możemy z satysfakcją poinformować przedsiębiorców i budowniczych, że stabilizacja w inwestycjach drogowych będzie kontynuowana przez kolejne lata - oznajmił.

Wiceminister Rafał Weber dodał, że uchwała Rady Ministrów, która został przyjęta, gwarantuje realizację zadań budowy dróg krajowych na najbliższe lata oraz zapewnia ich finansowanie. Na ten cel zostanie przeznaczone 294 mld zł - to największy program inwestycyjny.

Lista aktualności