Kierunkiem działań rządu jest bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin

- Dla rządu rodzina niezmiennie pozostaje podstawową komórką życia społecznego, a szczęście rodzinne to jedna z podstawowych wartości i cel do realizacji. Najlepszym przykładem skutecznych działań jest sztandarowy program Rodzina 500+. To rewolucja w polskiej polityce rodzinnej, która realnie przekłada się na poprawę jakości życia polskich rodzin. Do tego dochodzą także inne programy prorodzinne m.in. Maluch+ czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - mówił Premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził dziś Samorządowy Klub Dziecięcy w Białym Kościele.

Jak podkreślił, kierunkiem działań rządu jest bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin.

- W ciągu sześciu lat zwiększyliśmy o ponad 100 proc. liczbę miejsc w klubach dla dzieci i w żłobkach. Kiedy przejmowaliśmy stery rządów, takich miejsc było powyżej 80 tys., dzisiaj jest to ponad 210 tys. - oznajmił.

Wspomniał także o tzw. Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, kierując swoje słowa do mam chcących wrócić do pracy.

- Panie są najlepiej zorganizowanymi osobami. To mamy, które niejednokrotnie podejmowały pracę i opiekowały się swoimi pociechami. Wyrażam wielki podziw dla każdej z Was. Wiele mam chce wrócić do życia zawodowego jak najszybciej po urodzeniu dziecka, a jednocześnie wiele kobiet chce mieć możliwość, aby zostać w domu. Dlatego realizujemy programy takie jak RKO - miejsca w żłobkach i klubach dla dzieci - powiedział.

Podkreślił, że bezpieczeństwo finansowe, rodzinne jest najważniejszym wyznacznikiem - aby każdy Polak mógł jak najlepiej przejść trudne czasy, które ostatnio nadeszły.

Lista aktualności