Edukacja we współczesnym świecie

- Nasze dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe, aby sprawnie poruszać się we współczesnym świecie. Obecnie komputer jest niezbędnym instrumentem do funkcjonowania, także dla dzieci i młodzieży - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM.

Jak dodał, każdy powinien mieć dobry start w życiu i do tego rząd PiS dąży.

 - Dążymy do ukształtowania Polski równych szans, takiej w której kultura, opieka i oświata będzie dostępna dla wszystkich w każdym zakątku Ojczyzny. W zeszłym roku przekazaliśmy ponad 200 tys. komputerów, które trafiły do szkół na tereny popegeerowskie. Za naszymi słowami idą czyny, które wdrażamy w życie.  W 2008 roku Donald Tusk obiecywał takie wsparcie i na obietnicach się skończyło. Uczniowie od 4 klasy we wrześniu tego roku otrzymają laptopy, które będą im służyły w pomocy i edukacji. Chcemy, aby uczeń po edukacji szkolnej wyniósł jak najwięcej i miał ułatwiony start w dorosłym życiu - poinformował.

- Po odważnej reformie systemu oświaty przeprowadzonej od początku rządów PiS, likwidacji gimnazjów - kontynuujemy założone zmiany, aby dać uczniom szkołę przyszłości, a edukacja była na najwyższym poziomie - oznajmił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Wspomniał, iż rozwijamy programy edukacyjne chcemy, aby wszystko odbywało się z najnowszymi trendami, a edukacja była bardziej owocna.

- Ostatnie lata to wiele miliardów złotych wydanych na oświatę i powstanie ,,Laboratoriów Przyszłości’’. Mamy ogólnopolską sieć edukacyjną podłączoną do szybkiego interenetu. Kiedy odwiedzam samorządy widzę jak szkoły są wyposażone w nowoczesny sprzęt i bardzo ułatwia to pracę dla nauczycielom, a naukę uczniom - zaświadczył.

- Nauka i edukacja się zmienia. Komputer jest używany nie tylko jak kiedyś na lekcjach informatyki, ale jest przydatny na wielu innych przedmiotach. Żeby móc go wykorzystywać - laptopy muszą być dostępne dla każdego i tak się stanie. Chcemy uczyć odpowiedzialności od najmłodszych lat dlatego będzie możliwość, aby laptopy, które zostaną rozdane uczniom od klasy 4 mogły przejść na ich własność. Rozwojowa i nowoczesna nauka - to klucz do sukcesu w edukacji - powiedział Sekretarz Stanu w KPRM Janusz Cieszyński.

Lista aktualności