Dużo udało się już osiągnąć, ale to wciąż za mało

- Zapowiedzieliśmy realizację określonej polityki społecznej, dotyczącej bezpieczeństwa, kultury, zdrowia, wobec wsi. Powiedzieliśmy, że „można”, a przedtem mówiono, że nie ma pieniędzy, możliwości - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Grudziądzu, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Dodał, że kluczowe w tej sprawie, było ukrócenie gigantycznego złodziejstwa.

- Dzięki temu znalazły się fundusze na takie programy społeczne jak m.in. Rodzina 500+. Od początku naszych rządów wydaliśmy na to przeszło 200 mld złotych. W tym roku na te cele przeznaczyliśmy już ponad 60 mld złotych - uzupełnił.

Przypomniał, że od czasu objęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę na samą służbę zdrowia wydatki wzrosły dwukrotnie, do poziomu 160 mld rocznie.

- Chcemy, żeby każdej grupie społecznej żyło się lepiej, a z Polski znikała sfera nędzy. Prowadzimy taką politykę, która pomaga. Wprowadziliśmy zerowy VAT na żywność, czy wakacje kredytowe. Te przedsięwzięcia będą kontynuowane, ale nie można dopuści, by inflacja się rozrastała - stwierdził.

Jak stwierdził, dużo udało się już osiągnąć, ale to wciąż za mało, bo „ten, kto nie idzie do przodu nie rozwija się”.

- Tutaj jest jeszcze ważna kwestia pobudzenia tożsamości i wspólnoty narodowej tego, że warto być Polakiem. Świadomość narodowa kształtuje się poprzez wychowanie, szkołę, ale i media. Nasze stanowisko jest zdecydowane: Chcemy Polaków wychowywać na młodych patriotów - powiedział.

Zaapelował, aby w przyszłorocznych wyborach poprzeć Prawo i Sprawiedliwość.

- To jest ważne, bo to dobry rząd na trudne czasy - zakończył.


Lista aktualności