Dbamy o ojczyznę, o rodzinę, o patriotyzm i o tradycję

- Jesteśmy partią, która dba o ojczyznę, o rodzinę, o patriotyzm i o tradycję. Na tym chcemy opierać nasze działania i myślę, że na tym chcą opierać działania także wszyscy Polacy - powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Kole, gdzie spotkał się z mieszkańcami.

Dodał, że wysokie bezrobocie, wyjazdy za chlebem, to już przechodzi do przeszłości.

- Naszym zobowiązaniem jest poprawa życia Polaków. W centrum naszej uwagi są takie miejscowości jak Koło i jeszcze mniejsze miasteczka i wsie. Wszędzie tam gdzie żyją Polacy, mamy zobowiązanie jak najlepiej poprawiać poziom życia obywateli w naszym kraju - oznajmił.

Podczas spotkania mówił też o działaniach osłonowych rządu - obniżce VAT na energię cieplną, węgiel, paliwo.

- Ubóstwo energetyczne jest bardzo poważnym problemem, dlatego zamawiamy węgiel na całym świecie i zwiększamy wydobycie także w naszych polskich kopalniach. Nie chowamy głowy w piasek. Zbijamy inflację i realnie z nią walczymy. Nasi poprzednicy ciągle twierdzą inaczej, ale gdy mieli swoją szansę, źle ją wykorzystali. To bardzo ich boli - powiedział.

Podkreślił, że wszystkie działania PiS opierane są na wiarygodności.

- Chcemy rozmawiać o bolączkach i problemach, które nas dotyczą. Nasi oponenci z opozycji szukają sensacji, aby wywołać chaos - to ich aktualne i obecne działania „dla dobra Polski”. Jesteśmy suwerennym, silnym państwem i nikt nie będzie nami pomiatał. Bezpieczeństwo jest naszą kluczową sprawą. Jestem dumny, że jestem Polakiem - oznajmił.

- Wierzymy w to, że Polska jest i będzie jeszcze bardziej rozwiniętym, dostatnim i zamożnym krajem. Wspólnie, drodzy rodacy, dbamy o naszą Ojczyznę. Niech żyje Polska! Wolna, suwerenna i niepodległa! - zakończył.

Lista aktualności