Bezpieczna Polska to nasz priorytet

- Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne - spełniamy nasze obietnice. Spotykamy się w Olecku, ponieważ to miasto jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski. To miasto sąsiaduje z Rosją, która jest groźna. Chcę z Państwem porozmawiać o bezpieczeństwie, które jest dużą wartością. Bezpieczeństwo jest podstawą do rozwoju naszego kraju. Bez bezpieczeństwa nie byłoby programu 500Plus, czy 13 Emerytury - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Olceka Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Oznajmił, iż zapewniamy bezpieczeństwo w kraju, to widoczne są tak duże inwestycje drogowe, a przedsiębiorcy i rolnicy są wspierani.

- Od 2015r. zajmuję się bezpieczeństwem - najpierw w MSW. Od ponad 5 lat jestem ministrem Obrony Narodowej, a od prawie roku wicepremierem. W tym czasie wiele zrobiliśmy dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Nasze działania koncentrują się na odstraszaniu. Najważniejsze w zarządzaniu państwem jest bezpieczeństwo. Ale do 2015r. jednostki wojskowe były likwidowane, a za naszych rządów wojsko do Ostródy wróciło. PO jednostki likwidowało na wschodzie kraju. Jeżeli za rządów PO-PSL likwidowano jednostki wojskowe na wsch. kraju, to kto broniłby wschodnich ziem Polski? Widocznie politycy PO robili to dla własnych korzyści, w imię dobrych relacji z Putinem - dodał.

Zaznaczył, iż w kwietniu tego roku powstanie jednostka wojskowa w Olecku.

- Będzie tutaj dywizjon, który będzie wchodził w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii. Stawiamy na artylerię, bo wojna na Ukrainie pokazała, jak jest ona ważna. Odbudowaliśmy po rządach PO-PSL 18 Dywizję Zmechanizowaną. Ta Dywizja w tym roku otrzyma pierwsze egzemplarze czołgów Abrams. Czołgi K2 również są na wyposażeniu Wojska Polskiego. Podstawą naszych działań jest ustawa o obronie Ojczyzny. Ustawa powstała w MON, ale została uchwalona dzięki Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ta ustawa daje możliwość zamawiania dużej ilości sprzętu. Do wojska zgłaszają się ochotnicy. Wczoraj w Olsztynie przysięgę składało 550 żołnierzy. Proszę sobie wyobrazić siłę śpiewu hymnu RP przez 550 żołnierzy. Zachęcam wszystkich, aby wstąpić do Wojska Polskiego - poinformował.Lista aktualności