Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa

- Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę i stąd wszystkie nasze programy. Bez silnej rodziny, państwo nie przetrwa - mówił Premier Mateusz Morawiecki w Pogrzybowie w Wielkopolsce, gdzie złożył wizytę wraz z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg.

Dodał, że „kiedy nad Polską, nad Europą zebrały się różne burzowe chmury, to musimy wiedzieć, że fundamentem naszej polityki, ale także fundamentem silnego państwa, są i będą rodziny, rodziny polskie”.

Zapewniał przy tym, że kobiety, które urodzą czworo lub więcej dzieci mają mieć zapewnioną emeryturę.

- To jest także praca na rzecz całego polskiego społeczeństwa - stwierdził.

Dodał, że „koncentrujemy się tu i teraz, ale także na przyszłości, na tym, aby wypracować najlepsze rozwiązania, które będą pozwalały mamom iść do pracy tak szybko, jak będą chciały po urodzeniu dziecka, albo ojcom zostać z dziećmi, proponując urlopy tacierzyńskie”.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że „rodzicielstwo to wielka przygoda życia”.

- My, jako rząd, przede wszystkim stawiamy rodzinę na piedestale - to jest fundament naszych działań - podkreśliła.

Wymieniając świadczenia rodzinne wskazała na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie do opieki żłobkowej oraz programy Dobry Start czy 500+.

- Sumując wsparcie na dziecko od urodzenia do 18. roku życia, to ze strony państwa w 2022 roku, z tych wszystkich programów jest to w sumie 120 tys. zł dla każdego dziecka - powiedziała.

Lista aktualności