Zmiany w służbie zdrowia są konieczne

- Reformy w służbie zdrowia są konieczne, ale muszą być one systemowe. Spotkanie z rezydentami to dobry moment, by powiedzieć o zmianach, które już zostały wprowadzone - powiedziała Premier Beata Szydło na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego.

Dodała, że w tym roku Rząd PiS musi nadrobić zaległości z poprzednich lat i naprawić cały system.

- Chcemy wprowadzić zmiany systemowe, aby pacjenci mieli lepszy dostęp do usług. Ustawy, które zostały przyjęte właśnie to robią - oznajmiła.

Poinformowała, że przeznaczono dodatkowo 8 mld zł na służbę zdrowia, a w 2018 r. pula wynagrodzeń dla lekarzy rezydentów wzrośnie o ponad 40 proc.

- Zarobki początkujących lekarzy wzrosną jeszcze w tym roku. Rok 2017 jest rekordowy jeśli chodzi na nakłady na służbę zdrowia - powiedziała.

Po spotkaniu z rezydentami oznajmiła, iż zaproponowała, by wspólnie rozpocząć pracę nad postulatami, które zostały przez nich złożone.

Minister Konstanty Radziwiłł dodał, że obecny Rząd traktuje służbę zdrowia jako priorytet.

- Projekt zwiększania nakładów na służbę zdrowia jest bardzo konkretny. Jesteśmy gotowi, by rozmawiać z innymi przedstawicielami zawodów medycznych. Przeznaczone są pieniądze na podwyżki dla rezydentów - poinformował.

Lista aktualności