Zgłaszamy projekt dotyczący ujawnienia wysokości zarobków zarządu NBP

- Zgłaszamy projekt dotyczący ujawnienia wysokości zarobków zarządu Narodowego Banku Polskiego, ale i zarządów poprzednich. Chcemy też ustalenia górnego limitu wynagrodzeń kadry NBP. Ten projekt chcemy złożyć jak najszybciej. Jak będzie gotowy, będziemy prezentować szczegóły - powiedziała Wicemarszałek, Rzecznik PiS Beata Mazurek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

„W tej chwili nad projektem pracujemy. Różne są propozycje, różne są koncepcje. Będzie opracowany całościowo, będziemy go przedstawiać. Górne widełki będą określone dla kadry kierowniczej - zapowiedziała Beata Mazurek. 

 Podczas konferencji prasowej Poseł PiS Witold Waszczykowski odniósł się do wczorajszej wizyty w Polsce Wicepremiera, Ministra MSW Włoch Matteo Salviniego. 

- Wczoraj odbyła się wizyta Wicepremiera Włoch Matteo Salviniego, który obok faktu, że sprawuje urząd Wicepremiera, jest też Ministrem Spraw Wewnętrznych i szefem dużej partii. Został przyjęty przez swojego polskiego odpowiednika - Ministra Joachima Brudzińskiego, potem Premiera Mateusza Morawieckiego i na koniec odbył konsultacje z Prezesem Kaczyńskim - mówił. 

- W czasie rozmowy z Premierem Morawieckim poruszono szerszy kontekst europejski, podobnie w czasie rozmowy z Prezesem Kaczyńskim. Rozmawiano o aktualnej sytuacji w Europie, Unii Europejskiej, przyszłych wyborach europarlamentarnych i tego, co może być po wyborach w Europie. Jedyne ustalenia, jakie zapadły, dotyczą dalszych spotkań, dalszych konsultacji, natomiast nie ma żadnych ustaleń dotyczących porozumienia, tworzenia z góry sojuszy, wspólnych klubów w PE - wyjaśnił Poseł PiS. 


Lista aktualności