Zdrowie jest dla nas priorytetem, ale też szansą rozwojową

- Będziemy produkować nowoczesne leki, które będą w najlepszy możliwy sposób leczyć naszych obywateli. Zdrowie jest dla nas priorytetem, ale też szansą rozwojową - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, na której poinformował o powołaniu Instytutu Badawczego, w którym naukowcy będą pracować nad polskimi lekami.

Podkreślił, że w Polsce, 70 proc. leków, które kupujemy, pochodzi z zagranicy i tę zależność należy zmienić.

- Chcemy, aby leki były coraz tańsze i coraz częściej polonizowane. Instytut Badawczy ma szansę być bardzo nowoczesną organizacją, dzięki której nasz poziom medycyny w obszarze biotechnologii wejdzie na zupełnie nieznane do tej pory obszary - oznajmił.

Poinformował także o terminie rekonstrukcji Rządu.

- Tuż po święcie Trzech Króli będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów - powiedział.

Nawiązując do spotkania z Przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem w związku z zastosowaniem wobec Polski art. 7 Traktatu UE, zaznaczył, że „najlepszym lekarstwem są dialog i rozmowa”.

- Chcemy tę rozmowę prowadzić, pogłębiać ją i wyjaśniać naszym partnerom, na czym polega konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. I na czym polegały głębokie nieprawidłowości, a w wielu sytuacjach po prostu patologie tego systemu wymiaru sprawiedliwości - oznajmił.

Lista aktualności