Żadne pragnienie zysku nie powinno się odbywać kosztem bezpieczeństwa obywateli

- Naszym obowiązkiem jest dokonać weryfikacji we wszystkich placówkach typu escape room, żeby zapobiegać nieszczęściom, które mogą się tam wydarzyć - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas odprawy w MSWiA dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie lokali typu Escape Room.

Dodał, że nie można zapomnieć o tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna doznał ciężkich poparzeń.

- Trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do tego, by podobne zdarzenie się powtórzyło i to jest nasze zobowiązanie, by dokonać weryfikacji we wszystkich tego typu placówkach i zapobiegać nieszczęściom, które mogą się wydarzyć - oznajmił.

Podkreślił, że żadne pragnienie zysku nigdy nie powinno odbywać się kosztem bezpieczeństwa obywateli, a najważniejsza jest odpowiedzialność prowadzących taką działalność, odpowiednich służb i polskiego państwa.

- Rząd nie chce ograniczać działalności escape roomów, jednak muszą one być prowadzone w warunkach bezpieczeństwa - stwierdził.

Zaznaczył, że w trakcie ubiegłego miesiąca służby podległe MSWiA dokonały szeregu kontroli w lokalach typu escape room i innych miejscach rozrywki.

Lista aktualności