Wzywam KE do realizacji umowy na dostawy szczepionek

- Wzywam Komisję Europejską, żeby wykorzystała swoją siłę gospodarczą, finansową i przymusiła firmy farmaceutyczne do skutecznej, właściwej realizacji umowy na dostawy szczepionek - poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w punkcie szczepień w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

- Testowanie, liczba łóżek i respiratorów - to jest pod kontrolą. Czekamy na to, aby pojawiło się jak najwięcej dawek szczepionki, bo to jest nasza główna nadzieja na zwalczenie epidemii i podcięcie skrzydeł III fali  - powiedział.

- Dzisiaj koncentrujemy się na osobach starszych i słabszych, które są najbardziej narażone na COVID-19, ale jesteśmy gotowi, żeby cała dorosła populacja szybko została zaszczepiona - zaznaczył.

- Sytuacja wokół nas jest naprawdę bardzo groźna. Ponadto, mamy do czynienia z nową odmiana wirusa. Jest ona groźniejsza. Szybko dochodzi do zakażenia - stwierdził.

- Musimy zachować maksymalną czujność i ostrożność. Stąd też, mając na uwadze takie okoliczności wokół nas,  musimy bacznie przyglądać się, co dzieje się w krajach ościennych, jak wygląda krzywa zakażeń i w odpowiedni sposób reagować - podkreślił.

Lista aktualności