Wsłuchujemy się w głos społeczeństwa

- Politycy zawsze muszą wsłuchiwać się w głos obywateli, w głos społeczeństwa. Propozycje, które zostały przedstawione podczas konwencji PiS, jeszcze w tym roku będą realizowane, ale pracujemy też nad programem na kolejne lata - powiedziała Wicepremier Beata Szydło na antenie Telewizji TRWAM.

Podkreśliła, że w ciągu zaledwie 100 pierwszych dni pracy rządu przygotowano podstawowe reformy, które potem - w trakcie pierwszego roku - były realizowane.

- Nie mówię tylko o „500+”, bo to jest sztandarowa propozycja, ale mówię o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego, reformie edukacji, rozwiązaniach proponowanych dla seniorów i przedsiębiorców. To był bardzo intensywny okres pracy - oznajmiła.

Przypomniała, że do tej pory mówiono, że nie da się połączyć programów społecznych, a jednocześnie utrzymać gospodarkę na wysokim poziomie.

- Myśmy pokazali, że jest odwrotnie. Mądrze wprowadzane programy społeczne nie tylko da się pogodzić ze wzrostem gospodarczym, ale one ten wzrost wręcz napędzają - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Wicepremierem Beatą Szydło.

Lista aktualności