Westerplatte to symbol niezłomności polskiego narodu

- Cześć i chwała wszystkim Żołnierzom walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny! Westerplatte to miejsce wyjątkowe dla każdego Polaka, to symbol niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu polskiego narodu - powiedziała Premier Beata Szydło podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dodała, że o Westerplatte trzeba mówić dzisiaj głośno.

- Jesteśmy tu po to, by oddać hołd polskim Żołnierzom. Czynimy tak od lat, by upamiętnić ich heroizm oraz uczcić pamięć Ofiar tej największej w historii wojny - oznajmiła.

Zaznaczyła, że dla Polski II wojna światowa nie była tylko konfliktem militarnym, ale przede wszystkim niespotykaną dotąd w historii hekatombą zwyczajnych ludzi.

- Jakże niedopuszczalne, jakże niesprawiedliwe i haniebne jest mówienie dziś przez niektóre zachodnie media o polskich obozach koncentracyjnych. Nie możemy godzić się na takie kłamstwa - oznajmiła.

Podkreśliła, że Polska była ofiarą II wojny światowej, ale i jej bohaterem.

- Możemy być dziś z siebie dumni. Staliśmy po właściwej stronie, zachowaliśmy się jak trzeba. Mamy czyste sumienie. W dobie, kiedy w Europie rodzą się różne partykularyzmy, Polska ma moralne prawo upominać się o te wartości, ma obowiązek stać na straży solidarności, jedności i równych praw wszystkich państw - powiedziała Premier Beata Szydło.

Lista aktualności