Wdzięczni Polskiej Wsi

- Rok 2020 jest rokiem nietypowych doświadczeń - susza, podtopienia i epidemia, która zakłóciła życie całego świata. Teraz jeszcze bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że polskie rolnictwo to polska racja stanu- mówił w niedzielę Premier Mateusz Morawiecki na Pólku pod Bralinem podczas III Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi".

W swoim wystąpieniu zwrócił się do rolników.

- Za ten wielki trud pracy rolnika serdecznie dziękuję, chcę wam się pokłonić, bo w najpiękniej możliwy sposób łączycie tradycję, wielką polską kulturę i wiarę z dniem dzisiejszym, ale również odważnie patrzycie w przyszłość - powiedział. - Mamy dziś szczególny powód, by dziękować polskiej wsi. Ona zawsze była bastionem polskości, ale także prostego moralnego prawa. Honor polskiego rolnika to honor najwyższej, rycerskiej próby - dodał.

Zapowiedział również, że jeszcze w tym roku rząd ruszy z programem wsparcia dla wsi.

- Od najbliższego roku ruszamy z programem wsparcia dla wsi, w których były PGR-y. To jest ważne, aby wyrównać szanse dla wszystkich mieszkańców tych wiosek, które zostały boleśnie dotknięte niesprawiedliwością polskiej transformacji - oznajmił.

Lista aktualności