Warto inwestować w edukację dzieci

- Program „Dobry Start" to realizacja polityki rodzinnej. Jednorazowe, przysługujące raz w roku świadczenie ma przynieść ulgę wtedy, kiedy mocno kumulują się wydatki - powiedziała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w „Sygnałach Dnia” Radiowej Jedynki.

Dodała, że rozpoczyna się kampania informacyjno-promocyjna rządowego programu.

- Ministrowie, wiceministrowie w ośmiu województwach będą mieli swoje spotkania z kuratorami, dyrektorami szkół, pracownikami, którzy zajmują się wypłatą tych świadczeń. Akcja informacyjna jest tu niezwykle ważna - oznajmiła.

Podkreśliła, że aby otrzymać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek.

- Kto może otrzymać to świadczenie? Jest to świadczenie jednorazowe, przysługuje raz w roku, podkreślam - na wniosek, nie z automatu, nie z urzędu, będzie przysługiwało dziecku lub osobie uczącej się do 20. roku życia lub uczącej się do 24. roku życia w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących się - tłumaczyła.

Zaznaczyła, że im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej świadczenie wpłynie.

- Ponieważ osób, które skorzystają z tego świadczenia jest 4 miliony 600 tysięcy, a rodzin, które złoży wnioski jest ponad 3 miliony 400 tysięcy, bardzo nam zależy, żeby tą informację rodzice mieli jak najwcześniej, żeby skorzystali również z tej możliwości składania wniosków drogą elektroniczną. Te osoby, które złożą wnioski w lipcu i w sierpniu, będą miały wyprawkę wypłaconą w terminie do 30 września, wnioski składane później będą rozpatrywane w ciągu dwóch miesięcy - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Minister Elżbietą Rafalską.

Lista aktualności