W KPRM powstanie komórka zajmująca się cyberbezpieczeństwem

- Cyberprzestrzeń jest dzisiaj jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów aktywności człowieka. Polska powinna być zdolna do obrony także w tej nowej rzeczywistości, mieć odpowiednie narzędzia i ludzi zdolnych przeciwdziałać atakom zewnętrznym - powiedziała Premier Beata Szydło podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa w Krakowie.

Dodała, Polski Rząd robi wszystko, aby obywatele czuli się bezpiecznie w swoim kraju.

- Podjęliśmy szereg inicjatyw związanych z obronnością, rozwojem polskiej gospodarki i programami społecznymi, co daje polskim rodzinom stabilizację. Ale nie możemy na tym poprzestać - stwierdziła.

Poinformowała, że w KPRM powoła komórkę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Na jej czele stanie Minister Paweł Szefernaker.

- Chcąc sprostać wyzwaniom współczesności i chcąc mieć nowoczesny urząd premiera i być nowoczesnym premierem, również i ja muszę mieć zaplecze eksperckie u siebie w Kancelarii, które pozwoli mi nie tylko koordynować prace w naszym rządzie, ale też być na bieżąco w tych zmieniających się bardzo szybko informacjach dotyczących cyberprzestrzeni - oznajmiła.

Lista aktualności