Uroczystość zaprzysiężenia Rady Ministrów w Pałacu Prezydenckim

Premier RP Beata Szydło oraz Rada Ministrów zostali zaprzysiężeni przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim. Prezydent wręczył każdemu Ministrowi specjalny dokument, a nowej Prezes Rady Ministrów także wieczne pióro.

- To niezwykle ważna chwila. Przede wszystkim dziękuję i gratuluję. Dziękuję, że rząd jest tak szybko, że zaledwie po weekendzie od czasu kiedy wręczyłem nominację pani premier jest nowy, polski rząd - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda. - Mam pełne poczucie współodpowiedzialności z rządem za sprawy kraju, liczę, że nie tylko poniesiemy tę współodpowiedzialność, ale zrealizujemy nasze zobowiązania - dodał. Prezydent odniósł sie także do słów śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: "chcemy, aby Polska była państwem, które będzie w stanie pomagać słabszym, a nie będzie musiało bać się silnych - w tych słowach śp. Lecha Kaczyńskiego zawiera się nasze przesłanie".

- W imieniu polskiego rządu, Pań i Panów Ministrów, chcę podziękować i złożyć zapewnienie, że zrobimy wszystko, żeby słowa przysięgi, którą wypowiedzieliśmy przed momentem były przez nas dochowane. I by nasi rodacy wiedzieli, że polski rząd będzie pochylał się nad sprawą każdego obywatela i każda sprawa, nawet ta najmniejsza, będzie dla nas równie ważna - mówiła Premier Szydło.

Prezes Rady Ministrów RP Beata Szydło odwołała się do, przywołanych we wcześniejszym przemówieniu Prezydenta Andrzeja Dudy, słów śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że Polska powinna być państwem, które "będzie w stanie pomagać słabszym, a nie będzie musiało bać się silnych" zapewniła, że to te słowa były, są i będą myślą przewodnią jej rządów.  - Wierzę w to głęboko, że te bardzo mądre słowa, które usłyszeliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego w czasie mszy świętej, o tym, że należy widzieć i należy przejrzeć na oczy, zapadły nam w pamięci i będziemy się nimi kierować - dodała.

 

Lista aktualności