Terroryzm to dziś główny problem Europy

- W Polsce nie ma zamachów, nasze służby robią wszystko, żeby Polacy byli bezpieczni, ale przecież w zamachach w zachodniej Europie giną również nasi rodacy. Europa musi zrozumieć, jak wielki to problem i jak istotne jest realne zajęcie się kwestią bezpieczeństwa swoich obywateli. Nie ma innej drogi. Dziś to główny problem Europy i musi ona w końcu to zrozumieć - powiedziała Rzecznik PiS Beata Mazurek w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Od momentu zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch ustaw przegłosowanych przez Sejm, pojawiają się plotki o tworzeniu się ewentualnej partii prezydenckiej. Jako pierwszy do sprawy odniósł się poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak na antenie TVP Info, nie zaprzeczając tym doniesieniom. W na antenie studia telewizyjnego wPolsce.pl sprawę komentował również poseł Piotr Zgorzelski z PSL. To właśnie PSL i Kukiz’15 miałyby stanowić zaplecze nowej partii. Czy jest to, Pani zdaniem, realny scenariusz czy jedynie polityczna akcja ugrupowań opozycyjnych?

- To nie tyle polityczna akcja, co życzeniowe sny opozycji, która z braku jakiegokolwiek programu chwyta się wszystkiego byle by zaistnieć. To że prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy reformujące sądownictwo to było jego prawo jako głowy państwa. A fakt, że wielu obywateli, komentatorów, czy polityków nie było zadowolonych z jego decyzji, to nie jest jeszcze żaden sygnał że tworzy się partia prezydencka. Radziłabym szefom partii opozycyjnych przedstawienie oferty dla Polaków, bo na razie jedynym pomysłem Po i N są kolejne awantury albo takie bajkowe wróżenie z fusów.

Czy rozdźwięk pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Pałacem Prezydenckim jest tak silny jak próbują to przedstawiać posłowie opozycji i sprzyjający jej komentatorzy?

- Prezydent podjął decyzję. Czekamy na propozycje głowy państwa. To normalne w demokracji. Raz jeszcze to powiem - opozycja zamiast marzyć i czekać na kryzys wzięła by się po prostu do pracy.

Jak Pani ocenia informacje o tym, że w pracach nad nowymi ustawami dot. KRSi Sądu Najwyższego, które przygotowuje Pałac Prezydencki, pracuje były Wiceminister Sprawiedliwości w rządzie PO-PSL Michał Królikowski?

- To, jak rozumiem, informacja medialna. Moim zdaniem, nie tu jest istota sprawy. Prawo i Sprawiedliwość uważa, zresztą tak jak zdecydowana większość Polaków, że reforma sądownictwa jest konieczna. Potrzebujemy realnej i głębokiej reformy. Czekamy na propozycje prezydenta licząc, że będą one właśnie taką, prawdziwą i skuteczną, zmianą wymiaru sprawiedliwości. Nie ma znaczenia kto przygotowuje te przepisy jeżeli będą one odpowiadały temu na co czekają Polacy i na co umawiał się z nimi również Andrzej Duda.

Za nami kolejne zamachy terrorystyczne. Tym razem w Hiszpanii i Finlandii. Tymczasem, Komisja Europejska znów zajmuje się Polską. Europejscy politycy chcą zająć się sprawą długości urlopy macierzyńskiego polskich kobiet. Czy jesteśmy skazani na tak absurdalne działania komisarzy europejskich?

- Od dawna mówimy że Europa powinna zacząć poważnie dyskutować o problemie terroryzmu. To jest przecież problem nas wszystkich. W Polsce nie ma zamachów, nasze służby robią wszystko żeby Polacy byli bezpieczni, ale przecież w zamachach w zachodniej Europie giną również nasi rodacy. Europa musi zrozumieć jak wielki to problem i jak istotne jest realne zajęcie się kwestią bezpieczeństwa swoich obywateli. Nie ma innej drogi. Dziś to główny problem Europy i musi ona w końcu to zrozumieć. W przeciwny razie czeka nas tylko eskalacja terroryzmu, kolejne łzy i pogrzeby. Słowa o „przyzwyczajeniu się” do terroryzmu są przerażające. Naprawdę najwyższy czas by fatalną, wypaczoną poprawność polityczna zastąpić zdrowym rozsądkiem i  powrotem do tych chrześcijańskich wartości, które legły u podstaw zjednoczonej Europy.

Lista aktualności