Temat nowej konstytucji jest wciąż aktualny

- Reforma sądownictwa usprawni działanie sądów, jeśli będzie doprowadzona do końca, choć może to potrwać. Jest wiele nowych pomysłów, by to usprawnienie następowało - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który był „Gościem Wiadomości” w TVP Info.

Dodał, że nie da się naprawić polskiego państwa, a co za tym idzie, nie da się naprawić polskiego życia społecznego, nie da się uczynić go bardziej sprawiedliwym, bardziej racjonalnym, służącym rozwojowi Polski, inaczej niż poprzez to, żeby zmienić instytucję, która jest tą ostatnią instytucją podejmującą decyzje.

- Jeżeli dochodzi do różnego rodzaju sporów, między obywatelami, między obywatelem a państwem, to ostateczną decyzję podejmuje sąd - podkreślił.

Zaznaczył, że „w Polsce samorządom przekazano bardzo dużo, ale w związku z tym powinny być obsadzone przez ludzi, którzy myślą nie o własnych interesach, czy interesach grupowych, tylko myślą o swoim regionie i to myślą w sposób pozytywny, i wiedzą jak to zrobić, żeby środki, którymi dysponują rzeczywiście służył społeczeństwu”.

- Chcielibyśmy, żeby Polska w niedługim czasie, i tu mówię już rzeczywiście o czasie takim liczonym w latach 5-7 lat, stała się krajem, gdzie poza jakąś patologią społeczną, nędzy nie ma - stwierdził.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Lista aktualności