Szczepionka daje nadzieję na zakończenie walki z wirusem

- Mamy złożone zamówienia na 45 mln dawek szczepionki przeciw Covid-19. Będą one darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Proces szczepień będzie bardzo prosty: rejestracja, zgłoszenie się do punktu i po 21 dniach powtórzenie dawki - poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Hurtowni Farmaceutycznej Urtica i Pharmalink - grupa Pelion S.A. w Łodzi. 

Jak dodał, "nawet jeśli ktoś czuje się młody i silny, przez swoje zaszczepienie może ochronić kogoś starszego".

- Proces szczepień to nasz mur przeciwko Covid-19. W ten sposób możemy pokonać koronawirusa. Szczepienia to także mechanizm ochrony miejsc pracy, bo poprzez powrót do normalności gospodarka będzie mogła działać - tłumaczył.

Zaznaczył, że Polska jest gotowa podpisać kolejne umowy i czeka jedynie na sygnał ze strony Komisji Europejskiej. 

- Obecnie opracowujemy bardzo dokładne zasady logistyki systemu szczepień. Cały proces ma być zorganizowany w sposób szybki, a szczepionka będzie darmowa i dobrowolna dla wszystkich - oznajmił.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski dodał, że "jest to jeden z największych procesów logistycznych z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach".

- Chcemy dać możliwość zaszczepienia się każdemu obywatelowi. Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe - zapowiedział.

Jak zaznaczył Minister Michał Dworczyk "wszystkim zależy na tym, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby każdy mógł się na nie w sposób prosty zapisać i w sposób bezproblemowy na nie trafić".

- Do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień, którą będziemy szeroko konsultować - oznajmił.

Lista aktualności