Szczepienia przeciw COVID-19 przyspieszają

- Tak jak zapowiadaliśmy, II kwartał to znaczne przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień, które jest dużym wyzwaniem i wymaga dodatkowej pracy. Nie tylko od tych, którzy organizują program, od punktów szczepień, ale od nas wszystkich - poinformował Minister w KPRM Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w najbliższych 2 tygodniach do punktów szczepień w całej Polsce trafi łącznie ponad 2 mln szczepionek.

- Chcemy przede wszystkim przyspieszyć szczepienia osób 60+, żeby były zaszczepione jeszcze w kwietniu. Dlatego apelujemy do punktów szczepień, żeby przesuwały takie osoby z maja na terminy kwietniowe - oznajmił.

Jak podkreślił, bardzo ważna jest dalsza realizacja NPS i kalendarz szczepień - 12.04 zaczynają się zapisy osób urodzonych w 1962 r., a potem każdego dnia kolejny rocznik będzie dołączał do zapisów.

- Do 24.04 chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 r. Namawiamy wszystkich pacjentów powyżej 60 r.ż., żeby zwracać się do punktu szczepień z pytaniem o możliwość przesunięcia terminu na wcześniej. Jeśli z jakichś powodów będzie to niemożliwe prosimy o kontakt przez naszą infolinię 989 - powiedział.

Zaapelował także do polityków i obserwatorów.

- Rozmawiając o Narodowym Programie Szczepień posługujmy się sprawdzonymi danymi i wypowiadajmy się w sposób przemyślany. Powinniśmy działać jak jedna drużyna, mamy jeden cel - zaszczepienie jak największej części populacji - stwierdził.

Lista aktualności