Stoimy przed szansą budowy nowej Polski

- Rok obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, to będzie rok ogromnie ważny, w którym powinniśmy uczynić wszystko, by jak najwięcej tych ciągle niezabliźnionych ran, przestało być niezabliźnionymi, by polski duch się wzmacniał - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie.

Podkreślił, że mówi o tej niepodległości, która jest „opisana w międzynarodowych traktatach, ale i o tej, która jest w naszych umysłach i w naszych sercach”.

- Tu jest ciągle bardzo wiele do zrobienia. Musimy budować Polskę, która da poczucie, że być Polakiem to znaczy być kimś ważnym w Europie - oznajmił.

Zaznaczył, że stoimy obecnie przed szansą budowy nowej Polski i dobrej zmiany. Przed szansą budowy Rzeczypospolitej, która będzie silna, niepodległa, godna i dumna.

- To Polska, która będzie dzieciom i wnukom tego pokolenia zapewniała bezpieczeństwo i dobrobyt, a także poczucie, że być Polakiem, to znaczy być kimś, kto wyznacza dzisiejszej chorej Europie drogę do uzdrowienia, powrotu do fundamentalnych wartości, prawdziwej wolności, drogę do zwycięstwa i umocnienia naszej opartej na chrześcijaństwie cywilizacji - powiedział.


Lista aktualności