Stawiamy na rozwój gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

- Rozwój gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej to jedne z priorytetów mojego Rządu. Dziś przywracamy polskiemu przemysłowi stoczniowemu dawną świetność - powiedziała Premier Beata Szydło podczas 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Dodała, że przemysł stoczniowy to nie tylko ważny dział polskiej gospodarki, ale i symbol polskiej drogi do wolności.

- Obecny Rząd odbudowuje przemysł stoczniowy i stawia go jako jeden z najważniejszych elementów polskiej gospodarki. Jesteśmy konsekwentni i realizujemy plan, do którego zobowiązaliśmy się wobec naszych Rodaków - stwierdziła.

Oznajmiła, że Rząd PiS przywraca do życia to, co niszczyli poprzednicy w koalicji PO-PSL.

- Na dobrą kondycję polskiej gospodarki pracują także polskie stocznie i porty. Nasz Rząd przywraca je do życia. Ufam, że szeroka dyskusja o potrzebach polskiej branży morskiej będzie dla nas inspirująca - poinformowała.

Podczas spotkania w Świnoujściu podkreśliła, że to dzięki Śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiego i Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu powstał gazoport w Świnoujściu.

- Ta inwestycja łączy w sobie dwa priorytety Rządu PiS, jakimi są bezpieczeństwo i rozwój. Polskie państwo ma obowiązek zagwarantować Polakom godne życie w bezpiecznym kraju, i ten właśnie plan realizujemy - powiedziała Premier Beata Szydło.

Lista aktualności