Stawiamy na kompleksowe leczenie pacjenta

- Uspokajam, żaden pojedynczy szpital, który funkcjonuje w powiecie, nie zostanie zlikwidowany. Chcemy, by służba zdrowia była jak najbliżej obywateli. Nie jest prawdą, że ulegną zlikwidowaniu szpitale. Chcemy postawić na kompleksowe leczenie pacjenta od początku do końca. Pacjent trafia do szpitala chory, a wychodzi po rehabilitacji - powiedziała na antenie TVP Info Elżbieta Witek, Poseł na Sejm RP, Szefowa gabinetu politycznego Premier Beaty Szydło.

Poseł Witek odniosła się także do zapowiadanego przez PO złożenia wniosku o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

- Ekipa rządząca ma mnóstwo narzędzi do rządzenia, opozycja też posiada swoje. Ma prawo do zgłaszania wniosku o wotum nieufności, ale obwinianie Ministra Błaszczaka za wypadek w Oświęcimiu jest nie na miejscu. To było zdarzenie losowe, coś, czego nie można przewidzieć -oznajmiła.

Dodała, że służby mundurowe to bardzo ważny element silnego i sprawnie działającego państwa.

- Uzyskanie tego celu jest możliwe tylko wtedy, gdy będzie ono wspierane i chronione przez profesjonalne służby. Pracujemy nad tym (…) Warto też przypomnieć, że takie wypadki, jak ostatni, z udziałem Pani Premier, zdarzały się przez ostatnie 8 lat, ale i wcześniej, pokazują to statystyki. Trzeba wziąć je pod uwagę i przeanalizować, co faktycznie tu nie działa, co trzeba naprawić - wyjaśniła.

Szefowa gabinetu Premier Szydło oznajmiła, że obecnie przygotowywany jest projekt reformy służb.

- Wszelkie pomysły modernizacji BOR, o których ostatnio wiele się mówi, są konsultowane z pracującymi tam funkcjonariuszami. Na razie za wcześnie na szczegóły. Nie chcemy wprowadzać szumu informacyjnego, to zbyt poważna kwestia - powiedziała.

Zaznaczyła, że Premier Beata Szydło czuje się coraz lepiej i dziękuje za wszystkie ciepłe słowa.

- Pani Premier dziękuje za życzenia, które napływają do niej nie tylko z Polski, ale z całego świata, m.in. z Niemiec, Norwegii, USA, Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii. To bardzo miłe - podsumowała Poseł Elżbieta Witek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Poseł Elżbietą Witek.


 

Lista aktualności