Sprawy polskie należy rozpatrywać w Polsce

- To było dobre i potrzebne spotkanie. Obecni na nim byli przedstawiciele wszystkich Klubów Parlamentarnych. Dziękuję za to - mówiła Premier Beata Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów po spotkaniu z przedstawicielami Klubów Parlamentarnych.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła, iż szanuje prawo opozycji do debaty.

- Prawem rządzących jest realizować program. Prawem opozycji jest dyskusja i krytyka. Ale powinny być one merytoryczne - powiedziała.

Szefowa Rządu stwierdziła, że wewnętrzne sprawy Polski nie powinny być przedmiotem międzynarodowych dyskusji.

- Zgodziliśmy się, że sprawy Polski należy rozpatrywać w Polsce. Źle się stało, że zostały one przeniesione na forum międzynarodowe. Rząd polski podejmie wszystkie działania dla obrony dobrego imienia Polski i odkłamania nieuprawnionych opinii - dodała Premier.

Beata Szydło zapowiedziała, że odbyte zebranie nie było ostatnim.

- Mam nadzieję, że to spotkanie przekonało liderów partii opozycyjnych, że warto rozmawiać z rządem. Zaplanowane są także kolejne spotkania. Liczymy, że opozycja konstruktywnie włączy się do realizowania polityki korzystnej dla Polaków. Dzisiejsze spotkanie traktuję jako dobrą deklarację do współpracy ze strony środowisk opozycyjnych - podsumowała Prezes Rady Ministrów.

 Fot. KPRM

Lista aktualności