Spotkanie z Prezydentem Francji

- Polska postrzega Francję jako kluczowego partnera na polu gospodarki i współpracy międzynarodowej w ramach NATO i UE. Nasze zdanie na temat Wspólnej Polityki Rolnej jest zbieżne, chcemy też wspólnie walczyć z rajami podatkowymi oraz rozwijać innowacje i nowe technologie - stwierdził Premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że wizyta Prezydenta Francji Emmanuela Macrona była przełomowa i otwiera ona nowy rozdział współpracy.

- Cieszymy się, że doszło do dzisiejszego spotkania. Polska i Francja są dla siebie strategicznymi partnerami. Chcemy budować silną Europę. Pokazujemy, że ambitna Europa potrzebuje ambitnego budżetu - powiedział.

Odniósł się także do likwidacji barier na jednolitym rynku, a także do wspólnej polityki dotyczącej sieci 5G.

- Rozmawialiśmy o tym, aby nadal mieć wspólną politykę względem Wielkiej Brytanii, Chin. Wspólna polityka względem 5G wzmocni naszą pozycję wobec dostawców tych usług - oznajmił.

Wizyta Prezydenta Emmanuela Macrona była okazją do przyjęcia umów i deklaracji dwustronnych także w innych obszarach - współpracy w obszarze polityki europejskiej, cyberbezpieczeństwa i zwalczania cyberprzestępczości, finansów oraz rozwoju dróg wodnych. Polska i Francja podpisały także strategiczny Program współpracy do 2023 r.

Lista aktualności