Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów kierowanej przez Premiera Morawieckiego

- Wspólnym mianownikiem naszych wszystkich działań jest wiarygodność. Obiecaliśmy niższy wiek emerytalny - dotrzymaliśmy słowa. Obiecaliśmy 500+ na każde drugie dziecko i kolejne - dotrzymaliśmy słowa. Podobnie dotrzymujemy słowa we wszystkich innych działaniach - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas sejmowego wystąpienia, związanego z debatą dot. wotum nieufności dla rządu.

Dodał, że wiarygodność Platformy Obywatelskiej to "mniej niż zero".

- PO już w kilka tygodni po wyborach samorządowych łamie obietnice wyborcze. Tego się nikt nie spodziewał. Dzisiaj pokazaliście, że wasza wiarygodność wyborcza jest warta mniej niż zero. Użytkowanie wieczyste, które jeszcze kilka dni przed wyborami samorządowymi obiecaliście warszawiakom, że będzie z bonifikatą 98 proc. Teraz odwróciliście to, oszukaliście wyborców. Wasza wiarygodność jest nic nie warta. A wiarygodność w polityce jest kluczowa - zwrócił się do opozycji.

Podkreślił, że polityka to jest spór na programy.

- Naszym programem jest rzeczywiście wprowadzenie raz jeszcze Polaków do Europy. W realny sposób podniesienie życia Polaków do poziomu europejskiego - oznajmił.

Przypomniał, że ulicom z powrotem częściowo nadawane są imiona komunistów.

- Smutne jest to, że dokładnie 13 grudnia, zamiast ulic Anny Walentynowicz, Lecha Kaczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Komitetu Obrony Robotników, czy górników z kopalni "Wujek" PO z powrotem przywraca częściowo na imiona komunistów - powiedział.

Lista aktualności