Rząd zwróci się do Prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni - poinformował Rzecznik Rządu Piotr Muller podczas konferencji w KPRM.

Zwrócił uwagę, że codziennie setki migrantów próbują przekroczyć nielegalnie polską granicę, a polska Straż Graniczna podejmuje działania, aby nie dopuścić do tego typu działań.

- Naszym obowiązkiem jest zabezpieczyć nie tylko granicę Polski, ale również Unii Europejskiej - podkreślał.

Minister Finansów Tadeusz Kościński mówił, że Polska była oceniona przez agencję ratingową Fitch, która podtrzymała rating. Wskazuje, że nasze finanse publiczne są w dobrym stanie.

- Polska gospodarka bardzo dobrze odbija się po pandemii - rośnie eksport, produkcja i konsumpcja. Finanse publiczne są w dobrym stanie. Na koniec sierpnia mieliśmy nadwyżkę w budżecie na poziomie 43 mld zł - przekonywał.

Podkreślił, że w tym roku PKB wzrośnie o 4,9 proc., a w przyszłym o kolejne 4,6 proc., a Bank Światowy, Komisja Europejska, OECD i agencje inwestycyjne zalecają, aby Polska podtrzymywała swoje strategie dotyczące finansów publicznych.

Lista aktualności